Grafiki

Rodzaje wkładów

Projektory rzucają obraz ze źródła jakim jest fizyczny wkład umieszczony w urządzeniu o kształcie koła. Wkład może być na przykład wyciętym elementem na płytce lub blaszce bądź wyprodukowany na specjalnym wielowarstwowym szkle, które charakteryzuje wyjątkowa ostrość projekcji oraz możliwość zastosowania wielokolorowych grafik.

Wymiana wkładu

Projektory GOBO dają możliwość prostej wymiany wkładu z grafiką, dzięki czemu przy korzystaniu z jednego urządzenia możemy w łatwy sposób dostosować obraz projekcji do konkretnej sytuacji. Mogą to być na przykład motywy świąteczne, znaki informacyjne w zależności od docelowej lokalizacji czy nowe pomysły na zastosowanie reklamy świetlnej.

Proces wymiany wkładu nie jest skomplikowany i powinien zająć jedynie kilka minut W większości modeli by tego dokonać należy odkręcić śrubki mocujące w przedniej części obudowy projektora przy soczewce – po odłączeniu tego elementu będzie widoczne miejsce z metalowym oringiem, który należy zdemontować by umożliwić wymianę wkładu.

Produkcja

N

Oferowane wkłady do projektorów GOBO wykonywane są na specjalnych wielowarstwowych szkłach, które charakteryzują się wysokim stopniem odporności na temperaturę (nawet do 500°C).

N

Koszt produkcji jednego wkładu zależny jest od ilości kolorów docelowej grafiki Dostępne 2 rozmiary: 37mm oraz 53mm (w zależności od rodzaju projektora).

N

Grafika może być zarówno wielokolorowa jak i monochromatyczna.

N

Im jaśniejsze odcienie tym lepsza jakość finalnej projekcji.

N

Do produkcji szkiełka niezbędny jest plik graficzny w formacie wektorowym (w krzywych).